Senejimo procesas prasideda nuo 25 metų. Pradekite didesnį demesį skirti odos drėkinimui. Nes tik puikia pridrekinta oda yra jaunatviska oda. Jei naudojote tik kremą, rekomenduojama į prieziuros rutiną įtraukti ir serumą. Pradėkite naudoti paakių kremą. Įtraukite ir antioksidantų, kurie kovotu su laisvaisiais radikalais, resveratrolį, vit e, vit c, azijinę centelę,kofermentą Q10. Naktiniuose veido prieziuros produktuose ieskokite retinolio, peptidų, keramidu, pieno rugsties.
Nuo tada, kai atsiranda poreikis. O jis gali atsirasti labai anksti, net kūdikiams naudojame spec aliejaus vonią, drėkinamuosius pienelius. Jeigu mes turime jau prasidejusi brendimą, o šiais laikais jis prasideda tikrai anksti, jau reikia naudoti veido prausiklį, o jeigu pradeda formuotis spuogeliai ir inkštirai tuomet įtraukiame ir kremą, kuris būtų praturtintas AHA, BHA, niacinamidu, azijine centele, cinku , azelainu, hialurono rūgštimi. Tinkami odos priežiūros įpročiai formuojami nuo ankstyvos jaunystės, tai padeda užkirsti kelią rimtoms problemoms, stipriam uzdegimui ir nuo jų liekantiems randams.
Mano atsakymas TIKRAI TAIP. Dabar paaiškinsiu, kodel taip daryti reikia. Vis dėl to, daugelis SPF pradeda naudoti tik vasaros sezonui prasidėjus. Yra trys spindulių rūšys, UVC- šie spinduliai nepasiekia žemės paviršiaus, juos sugeria ozono sluoksnis. UVB spinduliai sukelia odos paraudimą, paviršinį nudegimą. UVA spinduliai sukelia fotosenėjimą ir pigmentacija, ir šie spinduliai yra ištisus metus nepriklausomai nuo sezono. Todel apsauga nuo saulės turi būti naudojama visada, jeigu tik būname lauke.
Kremas nuo saulės turetų būti aplikuojamas ant odos 20 ar 30 min iki išėjimo į lauką. Pastebėjau didelę problemą, kad žmonės nežino, kokio kiekio SPF reikia tepti norint, kad kremas išties atliktų savo funkciją. Kremo reikėtų minimum per dviejų pirstų ilgį. Taip, tai išties nemenkas kiekis, bet jis reikalingas. Produktą pakartotinai užtepti, atnaujinti reikia kas 3 valandas. SPF reikėtų naudoti net tuomet, kai DEBESUOTA. Saulės spinduliai be vargo ir lengvai prasiskverbia pro debesis.
Tikrai taip. Visų pirma, tonikas nėra skirtas odos ”valymui”. Tonikai pasižymi veiksmingu ir svarbiu odos pH pusiausvyros atstatymu po to, kai po prausimo su priemonėmis išsibalansuoja odos rūgštingumas, pvz. (baisiausias, koks tik gali būti) muilas. Muilas yra šarminė priemonė, kuri odos pH padidina virš 6, o tai skatina riebalines liaukas dar labiau gaminti sebumą (riebalą), dingsta mikrobioma, pasižeidžia hidrolipidinė plėvelė, kuri, norėčiau pastebėti yra rūgštinė ir būtent ji apsaugo odą nuo aplinkos agresorių, kurių net nematome plika akimi, bet po laiko matome jų veiklos rezultatą: bėrimai, pleiskanojimas, degimas, perštėjimas ir t.t. Taigi tonikas šiuo atveju kaip globėjas - atstato odos pH iki reikiamo 4 - 4,5 pH, tam kad oda ir toliau išliktų parūgštinta, su puikiai funkcionuojančia mikrobioma, kuri išlaiko odą sveiką ir švarią. Tonikuose dažniausiai naudojamos medžiagos tai hialurono rūgštis, alijošius, glicerinas, vitaminas B5, natrio gliukonatas, agurko ekstraktas, rožių vanduo, alantoinas, pantenolis, azulenas ...
Mano atsakymas tikrai ne. Paakių srityje nėra riebalų liaukų, t.y. negaminamas sebumas, todėl oda ten dažniau išsausėja ir todėl lengviau formuojasi mimikos raukšlės ir “žąsies kojelės”. Kremai veidui niekuo nesiskiria nuo paakių kremų. Mitas! Paakių kremų sudėtyje yra tokių sudedamųjų dalių, kurių veido kremuose nerasite (iššviesinantys, pakeliantys, atkuriantys apimtį toje srityje ir t.t. komponentai). Pavyzdžiui, Argirelinas (angl. Аrgireline) imituoja botulino toksino poveikį ir padeda kovoti su nepageidaujama pigmentacija, kofeinas skirtas tonuso palaikymui, hialurono rūgštis skirta drėkinimui ir aliejai, kuriuos nerekomenduoja naudoti visam veidui, tačiau dėl paakių zonoje sebumo nebuvimo pukiai tinka ir problemos su užsikimšusiomis poromis neiškils. Todėl rekomenduoju rinktis produktus pritaikytus butent paakių odai.
Pats svarbiausis dalykas ką jūs turite padaryti turint bet kokį serumą, tai isigyti kremą. Visus serumus butina uždengti, užrakinti kremais. Hialurono rūgštis išties veiksmingas ir labai plačiai naudojamas ingredientas kosmetikos gaminiuose. Deja netaisyklingas šios priemonės naudojimas turės daugiau žalos nei naudos. Ši molekule geba pritraukti į save iki 1000 kartų daugiau vandens negu pati sveria. Todel svarbus aspektas, kad hialurono rūgštį teptumėte ant drėgno veido, vos tik tonizuojate odą, iskart tepkite seruma. Serumui šiek tiek susigėrus, bet neleidus pilnai išdžiūti, tepame kremu ant viršaus. Tik tokiu budu atsatysite odoje drėgmės balansą.
Spuogai: salicilo rūgštis, retinoidai, niacinamidas, azelaino rūgštis, gliukonolaktonas, glikolio rūgštis, arbatmedis, propolis. Dehidratacija: hialurono rūgštis, glicerinas, urea, keramidai, gliukonolaktonas, niacinamidas,natrio PCA, alijošius, nakvišų aliejus, jojobos aliejus. Senėjimo požymiai: retiniodai, peptidai, antioksidantai, niacinamidas, AHA rūgštys, askorbo rūgštis, kamienines lastelės, Kofermentas Q10, bakučiolis. Hiperpigmentacija: traneksamo rūgštis, kojine rūgštis, retinoidai, rezorcinolis, Aha rūgštis, askorbo rūgštis, arbutinas, niacinamidas, Jautri ir raustanti oda: alantoinas, bisabololis, niacinamidas, beta gliukanas, pantenolis, azulenas, antioksidantai, keramidai, azijine centelė, prebiotikai.
Vasaros periodu rekomenduočiau atsisakyti retinolio produktų, tai rudens ir žiemos karalius. Taip pat atsargiai elgtis su vitaminu ,,c,, Vitaminas C yra labai jautrus karščiui ir šviesai – ypatingai UV spinduliams, todėl kontaktuodama su tiesioginiais saulės spinduliais ne tik praranda gerąsias savybes, bet gali dirginti odą, sukelti alergiją. Ir nereikėtų galvoti, kad žalą padaro tik ilgas buvimas saulėje. Jeigu karšta diena ir spinduliai itin intensyvūs, užtenka vos kelių minučių ir turėsite didelį odos sudirgima.
Kasdienei odos priežiūrai, odai kuri neturi jokių problemų ir galime teigti kad tai yra ,,normali,, oda, pasirinkti kosmetikos priemones nėra sudėtinga, nes šiuo atveju užtenka prausiklio ir drėkiklio. Bet noriu jus nuvilti, kad tokių odų faktiškai nėra. O tai reiškia, kad ir pasirinkimai tampa nemenka užduotimi. Reikėtų sau užduoti klausimą, kokią odos būklę aš noriu keisti. Tai gali buti spuogai, pigmentacija, inkštirai, dehidratacija, raukšlės ir panašiai.Gali būti atvejų, kuomet bus kelios problemos vienu metu. Pradėti reikėtų nuo labiausiai matomos. Reikėtų bent minimaliai žinoti, kokių veikliųjų medžiagų ieškoti, norint išspręsti Jūsų problemą. Galite pasidomėti atsiliepimais, kuriuos palieka žmonės turėję panašių problemų. Geriausias būdas - pasikonsultuoti su profesionalais, nebijoti prašyti pagalbos. Šiuo metu tikrai galima gauti ir nemokamas išsamias konsultacijas apie jus varginančias problemas ir jų sprendimo būdus.
Rytais: prausiklis, tonikas, serumas, paakių kremas, veido kremas, SPF apsauga, BB kremas ar pudra (jeigu naudojate) Vakarais: prausiklis, tonikas, serumas, paakių kremas, veido kremas. Vieną kartą per savaitę atlikti veido odos šveitimą, vieną kartą per savaitę užsidėti veido kaukė.